Canaan Creative, producent sprzętu do Miningu, wprowadził na rynek, jak twierdzi, “pierwszy w historii” telewizor potrafiący kopać walutę Bitcoin

Nazwane “AvalonMiner Inside”, urządzenie ma moc obliczeniową wynoszącą 2,8 tryliona haszy na sekundę i jest podobno zasilane przez sztuczną inteligencję (AI), a także jest zdolne do przyjmowania poleceń głosowych.

Urządzenie oblicza także zmienny wskaźnik rentowności wydobycia Bitcoin w czasie rzeczywistym, zapisy SCMP i pozwala użytkownikom kupować treści rozrywkowe lub inne produkty na platformie Canaana za pomocą kryptowalut, które zostały wydobyte.

Podczas gdy nowe urządzenie jest podobno pierwszym z serii domowych urządzeń na bazie Blockchain, które mają być udostępnione przez firmę, niektórzy obserwatorzy kryptosfery wyrazili sceptycyzm wobec nowego produktu.

Pekiński analityk Bitcoin Xiao Lei skrytykował najnowszy ruch Canaana jako “hype”, dodając, że takie produkty “miałyby większe znaczenie, gdyby firmy te mogły osadzić funkcję Miningu w istniejących już markach telewizorów.”

Canaan złożył wniosek o IPO w wysokości 1 mld USD na giełdzie w Hongkongu w maju, uzyskując 1,3 mld juanów (około 205 mln USD) w przychodach w 2017 r., 27-krotny wzrost w stosunku do poprzedniego roku.

Źródło: https://cryptonews.pl/drugi-najwiekszy-na-swiecie-producent-sprzetu-do-miningu-btc-wydaje-nowy-produkt-telewizor-do-kopania-kryptowalut/

Please follow and like us:

Leave a Comment