Ohio zaczyna akceptować Bitcoina dla płatności podatkowych

Ohio stało się największą jurysdykcją na świecie i pierwszym amerykańskim państwem, które zaakceptowało bitcoina do płatności podatkowych od przedsiębiorstw z tego obszaru.

Każdy z prawie 12 milionów mieszkańców Ohio, którzy są winni podatki od działalności gospodarczej w wysokości 600 miliardów USD rocznie, mogą teraz po prostu zalogować się na stronie internetowej, i za pomocą skanu kodu QR wykonać płatność bitcoinową.

„Pod przywództwem Skarbnika Ohio Josha Mandela podatnicy są w stanie płacić państwowe podatki od przedsiębiorstw kryptowalutą po raz pierwszy w dowolnym miejscu w Ameryce. Ohio stało się pierwszym stanem w Stanach Zjednoczonych i jednym z pierwszych rządów na świecie, który zaakceptował krypto-walutę.

Osoby obecnie nie mają możliwości płacenia w BTC, ale firmy, które są winne podatki obrotowe, podatki u źródła lub wiele innych podatków państwowych, mogą teraz płacić całość lub część swoich rachunków w bitcoinach.

Zaskakujące ogłoszenie może skłonić do przypuszczeń, że skarb Ohio chce mieć bitcoina dla celów dywersyfikacji, ale nie wydaje się, żeby tak było.

 

”W żadnym momencie biuro skarbnika nie będzie posiadać kryptowaluty. Płatności dokonane na OhioCrypto.com, za pośrednictwem naszego partnera BitPay, będącego stroną trzecią, są natychmiast przetwarzane na USD, zanim zostaną zdeponowane na koncie państwowym „, mówią.

Jest to wygodniejszy sposób na konwersję bitcoinów na dolary, gdy chcesz zapłacić podatki, ale BitPay oferuje opcję zatrzymania części płatności Bitcoin w faktycznej formie bitcoina.

Według  danych 4 400 kupców, czyli około 10% z ówczesnych 44 000, trzymało wszystkie bitcoiny w postaci bitcoina.

Poza tym, co ciekawe, 18 000, lub prawie połowa ich kupców, zatrzymała część z nich w bitcoinach, zamiast zamieniać je na fiat.

Pozostałe 22 000 osób natychmiast wymieniło je na dolarów. Z perspektywy czasu to było poważnym błędem można by teraz  powiedzieć.

Skarbnik Ohio, Josh Mandel, jest najwyraźniej kryptończykiem. Jednak utrzymanie bitcoina dla skarbu państwa może być nadal o krok za daleko.

Ale zawsze możę zmienić zdanie i zaakceptowanie dolaryzacji bitcoina jest nadal lepsze niż nie zaakceptowanie go w ogóle.

Arizona była bliska tego, a prawodawstwo tam przyjęte akceptowało krypto, ale gubernator najwyraźniej to zawetował.

Zug w Szwajcarii akceptuje płatności kryptograficzne, ale są one niewielkie w porównaniu do Ohio, które teraz ma nadzieję przyciągnąć firmy krypto i blockchain dzięki temu gestowi.

Please follow and like us:

Leave a Comment